НАУМ ТАНЕСКИ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР ЗА НАСТАП

НАУМ ТАНЕСКИ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР ЗА НАСТАП

Стручниот штаб и тренерот на македонската кадетска ракометна репрезентација на ракометари родено 2006 и помлади Наум Танески, го објавува списокот на повикани ракометари за собир и настап на ракометниот турнир Carpaty Trophy во Романија.

СПИСОК ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Carpart Trophy ќе се оддржи во Плоешти, Романија во период од 25.10 до 29.10.2023 година, а на турнирот покрај нашата кадетска репрезентација ќе учестуваат и репрезентациите на Египет, Црна Гора и Романија.

Собирот на ракометарите е закажан на ден 23.10.2023 година (понеденик) со почеток во 10:00 часот во СС Автокоманда.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за