Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир и настап на меѓународни пријателски натпревари

Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир и настап на меѓународни пријателски натпревари

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска репрезентација за меѓународни пријателските натпревари во рамки на ЕХФ неделата.

Список на повикани ракометари

За време на ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21.10.2019 до 27.10.2019 во рамки на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка, сениорската репрезентација на Македонија ќе одигра меѓународни пријатески натпревари против репрезентациите на Турција и Грузија.

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести