Младинците во група со Франција, Чешка и Полска за СП 2015

Младинците во група со Франција, Чешка и Полска за СП 2015

Младинската ракометна репрезентација на Македонија ќе има тешка задача во квалификациите за претстојното СП за играчи до 21 година, откако „црвено-жолтите“ се најдоа во втората квалификациска група, една од најтешките што беа извлечени во денешниот ждреб.

Нашите надежи ќе ги одмерат силите со Франција, селекција што триумфираше на европскиот шампионат во Австрија летово, а тука се и нималку наивните селекции на Чешка и Полска, со кои македонската репреззентација ќе се бори за второто место во групата.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја