Младинките и кадетките ги дознаа своите противници за претстојните ЕХФ Шампионати

Младинките и кадетките ги дознаа своите противници за претстојните ЕХФ Шампионати

Денес во канцелариите на ЕХФ во Виена се одржа извлекување на женските У17 и У19 шампионати.

Женската младинска репрезентација ќе настапи на У19 Шампионатот што ќе се одржи во Скопје, Македонија (10-18.07.2021) е во група Б заедно со репрезентациите на Холандија, Фарски Острови, Косово и Босна и Херцеговина.w19

Женската кадетска репрезентација ќе настапи на У17 шампионатот што ќе се одржи во Клаипеда, Литванија (07-15.08.2021) е во група А заедно со репрезентациите на Шпанија, Литванија, Финска, Косово и Велика Британија.

w17fullxxxvideos.ccfullxxxvideosfullxxxvideosfullxxxvideos.cc

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како