Максимална поддршка за Женската репрезентација во сабота во СРЦ „Кале“

Максимална поддршка за Женската репрезентација во сабота во СРЦ „Кале“

Македонската женска сениорска репрезентација во сабота (10 јуни) од 20:30 часот во СРЦ „Кале“ ќе го одигра првиот натпревар од бараж-двомечот за пласман на СП 2017 против силната Шведска.

Влезот за натпреварот е слободен, па се очекува максимална поддршка од трибините за нашите репрезентативки за овој важен натпревар. Реваншот ќе се одигра во Шведска на 13 јуни.

Македонската женска сениорска репрезентација до пласман во баражот стигна со успешниот настап на Квалификацискиот турнир на Фарски Острови на кој покрај Македонија и домаќинот, настапија уште Исланд и Австрија.

Во склоп на подготовките за баражот, Македонија одигра три контролни натпревари против Русија, Литванија и Турција на меѓународниот турнир во Анталија (повеќе за турнирот).

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести