јуни 8, 2017

Скок на Македонија до четвртото место во рангирањето на Лигата на шампионите по трофејот на Вардар

Европската Ракометна Федерација (ЕХФ) по комплетирањето на сезоната 2016/17 го објави новото рангирање на европските земји во Лигата на шампионите, во кое Македонија ги мина

Прочитај повеќе