Годишна конференција на клубови од сениорски лиги

Годишна конференција на клубови од сениорски лиги

Комесарот за натпревари закажува годишна конференција на клубовите од Супер машка и женска ракометна лига и Прва машка лига. Конференцијата ќе се одржи во просториите на РФМ во Скопје во петок, на 16 јуни 2017 година, со почеток од:
11:00 часот – Прва машка ракометна лига; и
12:00 часот – Супер машка и женска ракометна лига

ДНЕВЕН РЕД ЗА ГОДИШНА КОНФЕРЕНЦИЈА НА КЛУБОВИ ОД СЕНИОРСКИ ЛИГИ НА МАКЕДОНИЈА

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како