Љубомир Савевски го објавува список на повикани ракометарки за собир и подготовки за претстојното Светско ракометно кадетско женско првенство

Љубомир Савевски го објавува список на повикани ракометарки за собир и подготовки за претстојното Светско ракометно кадетско женско првенство

Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објавува список на повикани ракометарки за собир и подготовки за претстојното Светско ракометно кадетско женско првенство за девојчиња до 18 години 2022.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ НА СОБИР

Кадетска женска репрезентација на Македонија е во група Б заедно со репрентациите на Узбекистан, Иран и Сенегал.

Кадетското светско првенство ќе се оддржи во Скопје, Македонија во период од 30.07 – 10.08 во спортските сали “Борис Трајковски” и “Јане Сандански”.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани, Женската сениорска национална селекција , во рамки на квалификацискиот циклус Women’s EHF EURO 2024