Квалификации за ЕП за Јуниори – 19:30 Македонија – Швајцарија

Квалификации за ЕП за Јуниори – 19:30 Македонија – Швајцарија

Македонската Јуниорска репрезентација (У20) вечерва со почеток од 19:30 часот го почнува настапот на Квалификациите за ЕП што се играат во Шафхаузен, Швајцарија. Прв противник на избраниците на Александар Јовиќ е домаќинот, репрезентацијата на Швајцарија.

По одработените подготовки во Скопје, во кои имаа можност да одиграат и неколку пријателски натпревари Јуниорите викендов ќе ги одиграат трите натпревари од квалификациската група за Европското Првенство. На отворањето, се среќаваме со селекцијата која е издвоена како прв фаворит во групата, додека во преостанатите две средби во сабота и недела, играме против Фарски Острови и Црна Гора.

Најдобропласираните две репрезентации од групата ќе обезбедат пласман на ЕП. Пренос во живо (Live Stream) од сите натпревари ќе може да се проследи на: http://handballtv.ch/sport/handballTV

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како