Куп на Македонија (жени) – Резултати

Куп на Македонија (жени) – Резултати

Куп на Македонија (жени) – резултати:

Група А:

РК Шампион 

РК Спартак

РК Кузман Вардар Илинден

ЖРК Металург

Полуфинале:

  1. РК Шампион – ЖРК Металург 21 – 33 (записник)
  2. РК Спартак – РК Кузман Вардар Илинден 28 – 18 (записник

Финале: ЖРК Металург – РК Спартак 32 – 22 (записник)

Група Б:

Ѓорче Петров ЖРК

ЖРК Чаир

РК Деспина

Полуфинале:

  1. Ѓорче Петров ЖРК – слободен
  2. ЖРК Чаир – РК Деспина 31 – 26 (записник)

Финале: Ѓорче Петров ЖРК – ЖРК Чаир 27 – 29 (записник)

Група В:

ЖРК Вардар

ЖРК Овче Поле СУ

ЖРК Стружанка

Полуфинале:

  1. ЖРК Вардар – слободен
  2. ЖРК Овче Поле СУ – ЖРК Стружанка 16 – 24 (записник)

Финале: ЖРК Вардар – ЖРК Стружанка 27 – 19 (записник)

Група Г:

ЖРК Пелистер 2012

ЖРК Гевгелија

ЖРК Куманово

Полуфинале:

  1. ЖРК Пелистер 2012 – слободен
  2. ЖРК Гевгелија – ЖРК Куманово 16 – 34 (записник)

Финале: ЖРК Пелистер 2012 – ЖРК Куманово 24 – 49 (записник)

Победниците во групите екипите на ЖРК Металург, ЖРК Чаир, ЖРК Вардар и ЖРК Куманово се учесници на Ф4 Куп на Македонија.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како