Куп на Македонија (мажи) – Резултати

Куп на Македонија (мажи) – Резултати

Куп на Македонија (мажи) – Елиминации резултати

22.02.2021 – Понеделник

РК Вардар 1961 – РК Текстилец 47 – 11 (записник)

24.02.2021 – Среда

РК Преспа 2015 – РК Струга 16 – 32 (записник)

РК Еурофарм Пелистер 2 – РК Јехона 40 – 19 (записник)

РК Пролет 62 – ГРК Борец 38 – 19 (записник)

РК Кичево 2020 – РК Бутел Скопје 18 – 53 (записник)

РК Прилеп – РК Аеродром 31 – 23 (записник)

РК Риниа М – РК Работнички 14 – 30 (записник)

РК Шампион – ГРК Тиквеш 2014  23 – 34 (записник)

РК Јуниор К.В – РК Драчево 32 – 24 (записник)

25.02.2021 – Четврток

(19:30 часот) РК Партизан 2016 Спорт – Голден Арт КЛ 7  19 – 45 (записник)

(16:00 часот) РК Металург РА – РК Радовиш  25 – 30 (записник)

(18:30 часот) МРК Куманово – РК Металург  26 – 36 (записник)

(18:00 часот) РК Астраион Хендбол – РК Македонија Ѓ.П  31 – 19 (записник)

(19:00 часот) РК Младост 1977 – РК Скопје 2020  29 – 28 (записник)

(18:00 часот) РК Еурофарм Пелистер – РК Вардар Неготино  45 – 11 (записник)

(15:00 часот) РК Делчево Вардар – ГРК Охрид  12 – 45 (записник)

Победниците од натпреварите ќе формираат четири групи по четири екипи.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,