Куп на Македонија (мажи) – групна фаза

Куп на Македонија (мажи) – групна фаза

  • ГРУПА А

31.03.2021 – ПОЛУФИНАЛЕ

РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – РК МЕТАЛУРГ 26-29 (записник)

РК РАБОТНИЧКИ – ГОЛДЕН АРТ КЛ 7 33-31 (записник)

20.04.2021 – ФИНАЛЕ

РК МЕТАЛУРГ – РК РАБОТНИЧКИ 34-28 (записник)

  • ГРУПА Б

01.04.2021 – ПОЛУФИНАЛЕ

РК ПРОЛЕТ 62 – РК ПРИЛЕП 34-25 (записник)

РК МЛАДОСТ 1977 – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 21-33 (записник)

20.04.2021 – ФИНАЛЕ

РК ПРОЛЕТ 62 – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 21-36 (записник)

  • ГРУПА В

29.03.2021 – ПОЛУФИНАЛЕ

РК АСТРАИОН ХЕНДБОЛ – РК РАДОВИШ 24-39 (записник)

РК ВАРДАР 1961 – ГРК ТИКВЕШ 2014 42-24 (записник)

29.03.2021 – ФИНАЛЕ

РК РАДОВИШ – РК ВАРДАР 1961 32-35 (записник)

  • ГРУПА Г

31.03.2021 – ПОЛУФИНАЛЕ

РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК ЈУНИОР К.В 32-26 (записник)

РК СТРУГА – ГРК ОХРИД 17-22 (записник)

01.04.2021 – ФИНАЛЕ

РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – ГРК ОХРИД 22-19 (записник)

РК МЕТАЛУРГ, РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР, РК ВАРДАР 1961 и РК БУТЕЛ СКОПЈЕ обезбедија пласман на Ф4 Куп на Македонија (мажи).

Полуфиналните натпревари и Финалето на Ф4 Куп на Македонија (мажи) ќе се одиграат во период од 14.05 до 16.05.2021 година.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како