Календари за Плејоф и Плејаут мажи

Календари за Плејоф и Плејаут мажи

По одредувањето на натпреварувачките броеви на состанокот во понеделникот, познати се комплетните распореди на одигрување на натпреварите од Плејофот и Плејаутот во машка кокуренција.

Во Плејоф лигата, на четирите најдобропласирани екипи од Суперлигата (Металург, Работнички, Охрид и Прилеп) им се приклучија двете екипи кои во првиот дел од сезоната настапуваа во СЕХА лигата – актуелниот шампион Вардар и Струмица. Во Плејофот, сите шест екипи почнуваат од нула бодови.

Календар Плејоф Мажи

Во Плејаут лигата ќе играат шесте преостанати екипи кои завршија од 5-та до 10-та позизија во овогодинешната Суперлига. Тие ќе ги задржат бодовите од меѓусебните дуели во Суперлигата.

Календар Плејаут Мажи

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Известување до медиуми

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитирање на претставниците на медиумите за