април 13, 2016

Македонија У20 во група со Норвешка, Холандија и домаќинот Данска на ЕП 2016

На денешното извлекување на групите во Дубровник, Хрватска, Македонската машка јуниорска репрезентација (У20) за противници на ЕП 2016 ги доби Норвешка, Холандија и домаќинот Данска.

Прочитај повеќе

Конкурс за организација на финален турнир во Кадетска лига мажи

Ракометната Федерација на Македонија, согласно Пропозициите, објавува конкурс за организација на финалниот турнир (Фајнл 4) во Кадетската машка лига. Турнирот треба да се одигра на 23/24 април 2016

Прочитај повеќе

Информација за извлечени натпреварувачки броеви во Плејоф, Плејаут и Женска лига

На состанокот што се одржа во просториите на Ракометната Федерација на Македонија во понеделникот, извлечени беа натпреварувачките броеви пред продолжението на сезоната во машките Плејоф

Прочитај повеќе