Македонија У20 во група со Норвешка, Холандија и домаќинот Данска на ЕП 2016

Македонија У20 во група со Норвешка, Холандија и домаќинот Данска на ЕП 2016

На денешното извлекување на групите во Дубровник, Хрватска, Македонската машка јуниорска репрезентација (У20) за противници на ЕП 2016 ги доби Норвешка, Холандија и домаќинот Данска.

Европското Првенство ќе се игра во Данска во периодот од 28 јули до 7 август 2016 година. Според системот на натпреварување, најдобропласираните две репрезентации ќе се пласираат во наредната фаза.

Група А: Франција, Швајцарија, Србија, Полска
Група Б: Шпанија, Исланд, Словенија, Русија
Група Ц: Данска, Норвешка, Холандија, МАКЕДОНИЈА
Група Д: Унгарија, Германија Хрватска, Шведска

13020148_10209164465009302_978740020_n

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како