Кадетите со победа го започнаа настапот на MEN’S 18 EHF CHAMPIONSHIP2 2022 LAT

Кадетите со победа го започнаа настапот на MEN’S 18 EHF CHAMPIONSHIP2 2022 LAT

Кадетската машка селекција денес во Рига, Летонија го одигра првиот натпревар од MEN’S 18 EHF CHAMPIONSHIP2 2022 против селекцијата на Турција и запиша убедлива победа.

Воведните десетина минути од натпреварот се играше израмнето, со повеќе нереализирани шутеви од двете страни. Како се развиваше мечот, Македонија ја преземаше контролата и поведе со 09:05 по петнаесетина минути игра. Водството на македонскиот тим не беше загорзено до крајот на првиот дел. Резултатот на полувреме беше 10:05 за Македонија.

Второто полувреме рутински одиграно од страна на ракометарите на Македонија. Резултатот по одиграни 60 минути игра на семафорот беше 34:19 за Македонија.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани, Женската сениорска национална селекција , во рамки на квалификацискиот циклус Women’s EHF EURO 2024