Извлечени полуфиналните парови на Ф4 – Куп на Македонија во Супер машка и женска лига

Извлечени полуфиналните парови на Ф4 – Куп на Македонија во Супер машка и женска лига

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на полуфиналните парови на Ф4 – Купа на Македонија во Супер машка и женска лига.

Полуфинални парови – Супер лига мажи:

  • РК Алкалоид – РК Вардар 1961
  • РК Еурофарм Пелистер – РК Пролет 62

Полуфинални парови – Супер лига жени:

  • ЖРК Вардар – Ѓорче Петров ЖРК
  • ЖРК Металург – ЖРК Куманово

Натпреварите се предвидени да се оддиграат во период од 11.05 до 13.05.2023 година во СС Билјанини извори во Охрид.

На 11.05 ќе се оддиграат полуфиналните парови во машка конкуренција, на 12.05 во женска конкуренција, а финалините натпревари ќе се оддиграат на 13.05.2023.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести