Извлечени паровите за Куп на Македонија 2023 – елиминации

Извлечени паровите за Куп на Македонија 2023 – елиминации

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на паровите од Куп на Македонија – елиминации.

Парови Куп на Македонија:

 1. РК Вардар Неготино – РК Партизан 2016 Спорт
 2. ГРК Тиквеш 2014 – РК Кичево 2020
 3. РК Јуниор К.В – РК Драчево
 4. РК Алкалоид – РК Астраион Хендбол
 5. РК Голден Арт КЛ7 – РК Овче Поле 1958
 6. РК Аеродром – РК Пролет 62
 7. РК Младост 1977 – ГРК Охрид
 8. РК Скопје 2020 – РК Бисинов Фруит Ленд
 9. РК Радовиш – РК Преспа 2015
 10. РК Вардар 1961 – РК Мулти Есенс
 11. РК Еурофарм Пелистер – РК Текстилец
 12. РК Јехона – РК Бутел Скопје
 13. РК Струга – РК Македонија Ѓорче Петров
 14. РК Еурофарм Пелистер 2 – РК Шампион
 15. МРК Куманово – РК Голден Арт КЛ7
 16. РК Прилеп – РК Металург РА

Победниците од овие елиминациони натпревари (16 екипи) ќе се натпреваруваат во 1/4 групи и ќе бидат поделени во 4 групи по 4 екипи.

Натпреварите ќе се одиграат на 10/11.12.2022 година.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за