Извлечени натпреварувачките броеви за Супер Машка Лига – Плеј Оф и Аут

Извлечени натпреварувачките броеви за Супер Машка Лига – Плеј Оф и Аут

Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија се оддржа извлекување на натпреварувачките броеви на екипите учесници во Плеј Оф и Плеј Аут.

СУПЕР МАШКА ЛИГА – ПЛЕЈ ОФ

 1. РК БУТЕЛ СКОПЈЕ
 2. РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
 3. РК ВАРДАР 1961
 4. ГРК ТИКВЕШ 2014
 5. РК АЛКАЛОИД
 6. РК ПРОЛЕТ 62
 7. ГРК ОХРИД
 8. РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

СУПЕР МАШКА ЛИГА – ПЛЕЈ АУТ

 1. РК СКОПЈЕ 2020
 2. РК ПРИЛЕП
 3. РК ВАРДАР НЕГОТИНО
 4. РК ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА
 5. МРК КУМАНОВО
 6. РК ГОЛДЕН АРТ КЛ7
 7. РК РАДОВИШ
 8. РК СТРУГА

Натпреварите од Плеј Оф и Аут конкуренција е планирано да почнат на 11/12.02.2023 година.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести