Извлечени двојките за четвртфиналето од Купот на Македонија 2018

Извлечени двојките за четвртфиналето од Купот на Македонија 2018

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на четвртфиналните двојки за Купот на Македонија 2018 во женска конкуренција, како и извлекувањето на четвртфиналните групи за Купот во машка конкуренција.

Вкупно 8 екипи во женска и 16 екипи во машка конкуренција ќе учествуваат во оваа фаза од натпреварувањето, а дуелите ќе се одиграат во текот на викендот на 21 и 22 април 2018 година.

КУП НА МАКЕДОНИЈА – МАЖИ, 1/4 ФИНАЛЕ

Група 1, Домаќин: РК Вардар
Полуфинале:
РК Металург 2 – РК Вардар
ГРК Борец – РК Металург Јуниор

Група 2, Домаќин: РК Еурофарм Работник
Полуфинале:
РК Струга – РК Радовиш
РК Прилеп 2010 – РК Еурофарм Работник

Група 3, Домаќин: РК Бутел Скопје
Полуфинале:
РК Бутел Скопје – РК Охрид 2013
РК Делчево Вардар – РК Пелистер

Група 4, Домаќин: РК Металург
Полуфинале:
РК Металург – РК Вардар Јуниор
РК Пролет 62 – РК Вардар Неготино

Четирите победници на четвртфиналните групи ќе обезбедат учество на Фајнл Фор турнирот што ќе се игра на 19 и 20 мај 2018 година.

КУП НА МАКЕДОНИЈА – ЖЕНИ, 1/4 ФИНАЛЕ

Еден натпревар:
ЖРК Овче Поле СУ – ЖРК Вардар
ЖРК Гевгелија – ЖРК Пелистер
ЖРК Деспина – ЖРК Металург
ЖРК Куманово – ЖРК Вардар Јуниор

Четирите победници на четвртфиналните натпревари ќе обезбедат учество на Фајнл Фор турнирот што ќе се игра на 19 и 20 мај 2018 година.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за