Извлечени 1/4 финалните и Ф4 паровите во младински категории

Извлечени 1/4 финалните и Ф4 паровите во младински категории

Денес во просториите на РФМ се оддржа извлекување на 1/4 финалните парови во кадетска машка и кадетска женска лига, и Ф4 паровите во пионерска женска лига и младинска женска лига.

Ф4 – МЛАДИНСКА ЖЕНСКА ЛИГА:

 • ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – ЖРК ШАМПИОН/РК ДЕЛЧЕВО ВАРДА
 • ЖРК МЕТАЛУРГ – ЖРК ВАРДАР

Ф4 во младинска женска лига е предвиден да се оддигра на 20/21.05.2023 г.

1/4 ФИНАЛЕ – КАДЕТСКА МАШКА ЛИГА:

 • РК ВАРДАР НЕГОТИНО/ГРК ОХРИД – РК МУЛТИ ЕСЕНС
 • МРК КУМАНОВО – ЗРК ГОЛДЕН АРТ
 • РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – РК ВАРДАР 1961
 • РК СТРУГА – РК БИСИНОВ ФРУИТ ЛЕНД

1/4 финалните натпревари се предвидени да се оддиграат на 13/14.05, а Ф4 на 20/21.05.2023.

1/4 ФИНАЛЕ – КАДЕТКА ЖЕНСКА ЛИГА

 • ЖРК ГЕВГЕЛИЈА – ЖРК СКОПЈЕ
 • ЖРК ВАРДАР – ЖРК СТРУЖАНКА
 • РК ЈЕХОНА – РК ДЕЛЧЕВО ВАРДАР
 • РК ДЕСПИНА – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК

1/4 финалните натпревари се предвидени да се оддиграат на 13/14.05, а Ф4 на 27/28.05.2023.

Ф4 – ПИОНЕРСКА ЖЕНСКА ЛИГА:

 • ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012 – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
 • ЖРК ЧАИР/РК ЈЕХОНА – РК ДЕСПИНА

Ф4 во пионерска женска лига е предвиден да се оддигра на 13/14.05.2023 г.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани, Женската сениорска национална селекција , во рамки на квалификацискиот циклус Women’s EHF EURO 2024