Известување за собир на Женска младинска репрезентација

Известување за собир на Женска младинска репрезентација

ВД Селекторот на Женската младинска репрезентација на Македонија, Борче Марковски, го објавува списокот на ракометарки повикани за собир за настап на Квалификацискиот турнир во Скопје за пласман на Европско Првенство за младинки 2017 во Словенија.

Собирот е закажан за среда, 15 март 2017, со почеток во 10:00 часот во СРЦ „Кале“ во Скопје. Натпреварите од Квалификацискиот турнир за ЕП ќе се играат исто така во СРЦ „Кале“ во периодот од петок до недела.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Голмани: Амра Иљаз, Јована Мицевска, Слободанка Кицеска
Крила: Пена Граматова, Анастасија Николовска, Марија Гајиќ, Васка Глигоријадис
Бекови: Леонида Гичевска, Ива Божиновска, Сашка Филиповска, Сара Стефановска, Ана Иванова, Милица Николиќ
Пикери: Михаела Камческа, Јована Владева, Ања Велкова

На Квалификацискиот турнир во Скопје, Македонија ќе се сретне со селекциите на Унгарија, Фарски Острови и Молдавија. Двете најдобропласирани репрезентации ќе обезбедат учество на ЕП во Словенија. Сите натпревари од Квалификациите ќе бидат пренесувани во живо (Live Stream):

17.03. (17:00) Фарски Острови – Молдавија (https://youtu.be/1OBQqcRUpkI)
17.03. (19:30) Унгарија – Македонија (https://youtu.be/xTplpmYTa9I)

18.03. (17:00) Унгарија – Фарски Острови (https://youtu.be/GdUFJm-ZQT0)
18.03. (19:30) Македонија – Молдавија (https://youtu.be/MmGttDywOpA)

19.03. (17:00) Молдавија – Унгарија (https://youtu.be/KeB-aR-2f4M)
19.03. (19:30) Македонија – Фарски Острови (https://youtu.be/pnq9rDfMJiw)

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за