Известување за пријава на екипи за сезона 2018/19

Известување за пријава на екипи за сезона 2018/19

Рокот за пријавување на екипи што ќе се натпреваруваат во сениорските први лиги во машка и женска конкуренција, како и за екипите што ќе се натпреваруваат во младите категории е најдоцна до 20 јуни 2018 година.

Екипите се пријавуваат на следните e-mail адреси:

  • Прва Лига Мажи; Прва Лига Жени – metalarikm@gmail.com
  • Младински Лиги – mjovceva@macedoniahandball.com.mk
  • Кадетски и Пионерски Лиги – daniela.damjanovska06@gmail.com

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ЕКИПИ – СЕЗОНА 2018/19

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како