Известување за медиумите: Акредитирање за натпревар Македонија – Чешка

Известување за медиумите: Акредитирање за натпревар Македонија – Чешка

Почитувани претставници на медиумите,

Ракометната Федерација на Македонија ве информира дека апликациите за акредитации за претстојниот квалификациски натпревар за СП 2017 што ќе се одигра на ден 15.06.2016 од 20:00 часот во ВИП Арена „Борис Трајковски“ помеѓу националните селекции на Македонија и Чешка, можете да ги испраќате на следнава e-mail адреса:

vmilanovska@concept.com.mk

Рокот за аплицирање е 14.06.2016 (вторник) заклучно со 16:00 часот, а подигнувањето на акредитациите е на ден 15.06.2016 (среда) од 10:00 до 12:00 часот во Канцеларијата на РФМ.

Напомена: Апликациите за акредитирање испратени по наведениот рок, нема да бидат земени предвид.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како