Известување за годишна конференција пионерска машка и женска и кадетска женска лига

Известување за годишна конференција пионерска машка и женска и кадетска женска лига

Комесарот за натпревари, закажува годишна конференција на клубовите од пионерска машка и женска и кадетска женска лига. Конференцијата ќе се одржи во Скопје на ден 27.08.2019 год. (вторник) со почеток во 10:00 часот во хотел Континентал – Кристална Сала.

ДНЕВЕН РЕД

1. Разгледување на годишните извештаи од натпреварувачка сезона 2018/19 од:
– кадетска женска
– пионерска женска и
– пионерска машка лига.
2. Разгледување на предлог пропозиции за натпреварувачката сезона 2019/2020.
– кадетска женска
– пионерска женска и
– пионерска машка лига.
3. Утврдување на почеток на есенска полусезона.
– кадетска женска
– пионерска женска и
– пионерска машка лига.
4. Влечење на натпреварувачки броеви
– кадетска женска
– пионерска женска и
– пионерска машка лига.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како