Покана за прес-конференција

Почитувани претставници на медиумите,

Ракометната Федерација на Македонија Ве поканува на прес- конференција по повод назначување на нов селектор на машката сениорска ракометна репрезентација на Р. Македонија.

Настанот ќе се одржи на 03.03.2019 (недела), во конференциската сала “Скала 1” – Хотел „Холидеј Ин“ Скопје, со почеток во 12:00 часот.

Покана за прес-конференција.

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации