Информација за извлекување за Супер Машка Лига сезона 2022/23

Информација за извлекување за Супер Машка Лига сезона 2022/23

Ве известуваме дека на ден 07.06.2022 (Вторник) во 14:00 часот во просториите на РФМ ќе се одржи извлекување на групите и распоредот на натпреварите за регуларниот дел од Супер лига мажи за сезона 2022/2023.

Екипи учесници во Супер Лига:

РК Вардар 1961

РК Еурофарм Пелистер

РК Бутел Скопје

РК Еуорфарм Пелистер 2

ГРК Тиквеш 2014

ГРК Охрид

РК Пролет 62

РК Прилеп

РК Струга

РК Радовиш

РК Скопје 2020

РК Алкалоид

РК Голден Арт-КЛ7

РК Јуниор К.В

РК Вардар Неготино

МРК Куманово

Во сезона 2022/23 екипите ќе бидат поделени во две групи А и Б. Во секоја група ќе се натпреваруваат по осум екипи и ќе одиграат вкупно 14 кола (дома/гости).

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести