Информација за извлекување за Прва Лига и Женска Лига

Информација за извлекување за Прва Лига и Женска Лига

Ве известуваме дека на ден 07.07.2022 (Четврток) во 12.00 часот во просториите на РФМ ќе биде извршено извлекување на натпреварувачки броеви на екипите за сезона 2022-2023 за Прва Лига мажи и Женска Лига.

Пријавени екипи за Прва Лига:

 1. РК Аеродром
 2. РК Младост 1977
 3. РК Драчево
 4. РК Работнички
 5. РК Јехона
 6. РК Металург РА
 7. РК Македонија Ѓ.П
 8. РК Астраион Хендбол
 9. MРК Борец 1950
 10. РК Текстилец
 11. РК Кичево 2020
 12. РК Преспа 2015
 13. РК Шампион
 14. РК Партизан 2016 Спорт
 15. РК Ангели Вардар Волково
 16. РК Бисинов Фруит Ленд
 17. РК Голден Арт КЛ-7
 18. РК Мулти есенс
 19. РК Овче Поле
 20. РК Риниа М

Екипи пријаве за Женска Лига:

 1. Ѓорче Петров ЖРК
 2. ЖРК Куманово
 3. ЖРК Металург
 4. ЖРК Вардар
 5. ЖРК Чаир
 6. ЖРК Стружанка
 7. ЖРК Деспина
 8. ЖРК Пелистер 2012
 9. ЖРК Овче Поле СУ
 10. ЖРК Шампион
 11. ЖРК Гевгелија
 12. ЖРК Астибо
 13. ЖРК Спартак
 14. РК Феникс АМС
 15. РК Кузман Вардар Илинден
 16. ЖРК Скопје
Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани, Женската сениорска национална селекција , во рамки на квалификацискиот циклус Women’s EHF EURO 2024