Информација за извлекување – Куп на Македонија

Информација за извлекување – Куп на Македонија

На ден 01.02.2023 (среда) со почеток во 12.00 часот, во просториите на Ракометна Федерација на Македонија ќе се изврши извлекување за Куп 2022/23 – групна фаза, во машка и женска конкуренција.

Екипи учесници во машка конкуренција:

 • РК ВАРДАР 1961
 • РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
 • РК БУТЕЛ СКОПЈЕ
 • РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
 • ГРК ТИКВЕШ 2014
 • ГРК ОХРИД
 • РК ПРОЛЕТ 62
 • РК ПРИЛЕП
 • РК СТРУГА
 • РК РАДОВИШ
 • РК СКОПЈЕ 2020
 • РК АЛКАЛОИД
 • РК ГОЛДЕН АРТ КЛ7
 • РК ЈУНИОР К.В
 • РК ВАРДАР НЕГОТИНО
 • МРК КУМАНОВО

Екипи учесници во женска конкуренција:

 • ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
 • ЖРК КУМАНОВО
 • ЖРК МЕТАЛУРГ
 • ЖРК ВАРДАР
 • ЖРК ЧАИР
 • ЖРК СТРУЖАНКА
 • РК ДЕСПИНА
 • ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012
 • ЖРК ОВЧЕ ПОЛЕ СУ
 • ЖРК ШАМПИОН
 • ЖРК ГЕВГЕЛИЈА
 • РК СПАРТАК
 • ЖРК АСТИБО
 • РК КУЗМАН ВАРДАР
 • ЖРК СКОПЈЕ

Извлекувањето е од отворен карактер, од истото ќе се емитува live stream на YouTube каналот на Ракометната Федерација на Македонија.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за