(Фото) Утринска прошетка покрај Балтичкото море

(Фото) Утринска прошетка покрај Балтичкото море

Репрезентативците и членовите на стручниот штаб, утрово го искористија за кратка прошетка по плажата на Балтичкото море, која се наоѓа во непосредна близина на хотелот во Гдањск во кој престојуваат. 

Во пресрет на одлучувачкиот натпревар за пласман на Олимписките Игри против Тунис вечерва, нашата репрезентација ги искористи убавото време и убавата природа за задржување на фокусот и насочување на мислите кон големиот предизвик. Во текот на прошетката, беа поздравени и од случајни минувачи, кои им искажаа поддршка и им посакаа среќен и успешен настап на нашите репрезентативци вечерва против Тунис.

Натпреварот против Тунис во ЕРГО Арената почнува од 18:00 часот.

DSC_0071

DSC_0080

DSC_0085

DSC_0081

DSC_0098

DSC_0114

DSC_0104

DSC_0117

DSC_0093

DSC_0132

 

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како