Фото: Тренинг на машката сениорска репрезентација

Фото: Тренинг на машката сениорска репрезентација

Машката сениорска репрезентација на Македонија со чартер лет од Скопје утринава пристигна во Ескишехир, за настап на утрешниот меч против Турција од квалификациите за ЕП 2020.

Селекторот Данило Брестовац, заедно со 16-те играчи на кои ќе смета за мечот, денеска ќе ги одработат последните подготовки во салата каде утре од 18:00 часот по македонско време ќе го одиграат натпреварот против репрезентацијата на Турција.

Македонија и Исланд имаат по 5 освоени бодови во досегашните 4 средби, додека репрезентацијата на Турција е на третата позиција на табелата со 4 бодови, потоа Грција со 2 бода. По средбата во Ескишехир, Македонија последното коло од квалификациите ќе го одигра во недела (16 јуни) против Грција во Струмица. Во првата средба помеѓу Македонија и Турција играна во Битола во октомври 2018, Македонија славеше со 31-27.

Тренинг13 Тренинг11 Тренинг9 Тренинг6 Тренинг1 Тренинг3

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации