Здружение на ракометни тренери

Видео: Изјави на Талески, Томовски и селекторот Темелковски по мечот Македонија – Русија

Младинската машка репрезентација на Македонија (до 21 година) со победа од 29-22 над Русија го почна Светското Првенство во Алжир. Избраниците на Иле Темелковски иако

Прочитај повеќе

Информација за медиумите

Ракометната Федерација на Македонија на неколку наврати ја информираше јавноста дека пријателските натпревари помеѓу женските сениорски ракометни репрезентации на Р. Македонија и Р. Србија закажани

Прочитај повеќе