ЖРК МЕТАЛУРГ

ЖРК МЕТАЛУРГ

[columns]
[four-columns]

[/four-columns][three-four-columns]
Адреса на клубот: ул.Јани Лукровски бр.6, 1000 Скопје

Tел/факс: тел.02/3172 – 621; 02/3173-275 факс: 02/3172-621

Одговорно лице: ФИЛИП ХРИСТОВ (072/310-392; 078/314-755; 078/422-324); КРСТО ПЕТРУШЕВСКИ (072/310-389)

mail: filiphristov.rkm@gmail.com; office@rkmetalurg.mk

web: www.rkmetalurg.mk

Сала: АВТОКОМАНДА; ул.Јани Лукровски бр.6, КРСТО ПЕТРУШЕВСКИ
tel.02/3172 – 621; 02/3173-275

Aлтернативна сала: 02/3073-088 (СЦ Б.Трајковски)

Боја на дресови: бели, плави шорц: плав,црн.

Голмани:плав,сив.
[/three-four-columns]
[/columns]

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како