(Видео) Најинтересните моменти од 2.коло во ВИП Суперлигата

(Видео) Најинтересните моменти од 2.коло во ВИП Суперлигата

Викендов се одиграа три натпревари од второто коло во Суперлигата, а единствено Охрид оствари гостинска победа во дуелот со Металург 2, додека дома славеа Пелистер против Пролет и Борец во дуелот со Прилеп. 

Второто коло ќе се комплетира со натпреварите во вторник и среда на кои ќе играат Радовиш – Вардар Јуниор и Металург – Работнички. Во видеото со најинтересните моменти од второто коло, вклучен е и прегледот од натпреварот Вардар Јуниор – Металург, кој го комплетираше првото коло а се одигра во средата.

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Известување до медиуми

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитирање на претставниците на медиумите за