Струга домаќин на Фајнл Фор турнирот за Пионери

Струга домаќин на Фајнл Фор турнирот за Пионери

Завршниот турнир во Пионерска машка конкуренција ќе се одржи во салата „Тими“ – Струга, натпреварите ќе се одиграат во сабота (06.04.2019). Организатор на Фајнл Фор турнирот е екипата на РШ КЛ-7.

Распоред на натпревари 06.04.2019:

Полуфинале:

10:30 часот РШ КЛ-7 - Рк Алушовски
12:00 часот Рк Металург - Рк Шампион

 

Финални натпревари 06.04.2019:

16:30 часот - Натпревар за 3 место
18:00 часот - Финале

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести