Наши пријатели

Струга домаќин на Фајнл Фор турнирот за Кадети

Завршниот турнир во Кадетска машка конкуренција ќе се одржи во салата „Тими“ – Струга, натпреварите ќе се одиграат во среда (05.06.2019). Организатор на Фајнл Фор турнирот е екипата на РШ КЛ-7.

Распоред на натпревари (05.06.2019):

10.30 часот РК Еурофарм Работник – РК Прилеп

12.30 часот РК Вардар – РШ КЛ-7

17.30 часот Натпревар за трето место

19.30 часот ФИНАЛЕ

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright