Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади Радослав Стојановиќ го објавуваат список на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади Радослав Стојановиќ го објавуваат список на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади, г-дин Радослав Стојановиќ го објавуваат список на повикани ракометари за собир за подготовки во рамки на ЕХФ неделата.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Во рамки на ЕХФ припремната машка недела во октомври 2022 година, ракометната репрезентација на Македонија на родени 2004 година и помлади ќе одиграат пријателски натпревари со репрезентацијата на Црна Гора во Подгорица на 14ти и 15ти Октомври 2022 година.

Собирот е закажан на ден 10.10.2022 (понеделник) со почеток во 13.00 часот во Хотел Карпош во Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за