Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади го објавуваат список на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади го објавуваат список на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на кадетската машка ракометна репрезентација, г-дин Радослав Стојановиќ го објавуваат списокот на повикани ракометари за собир и настап на претстојната ЕХФ недела.

Во рамки на ЕХФ неделата кадетската репрезентација на Македонија ќе оддигра два контролни натпревари против репрезентацијата на Хрватска.

Натпреварите се предвидени да се одиграат на 27.04 (четврток) во 18:00 часот, и на 28.04 (петок) во 18:00 часот во Прелог, Хрватска.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме дека Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член