СТРУЧНИОТ ШТАБ И ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА МЛАДИНСКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА РАДОСЛАВ СТОЈАНОВИЌ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА РАКОМЕТАРИ ЗА НАСТАП НА М20 EHF EURO 2024

СТРУЧНИОТ ШТАБ И ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА МЛАДИНСКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА РАДОСЛАВ СТОЈАНОВИЌ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА РАКОМЕТАРИ ЗА НАСТАП НА М20 EHF EURO 2024

Македонската машка младинска репрезентација ќе биде дел од М20 EHF EURO 2024 кое ќе се оддржи во Словенија во период од 10/07 до 21/07/2024 година.

Нашата младинска селекција е дел од групата А заедно со репрезентациите Австрија, Хрватска и Црна Гора.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за