Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентацијагенерација Наум Танески го објавуваат списокот на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентацијагенерација Наум Танески го објавуваат списокот на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади, г-дин Наум Танески, го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски натпревари со репрезентацијата на Црна Гора во рамки на ЕХФ машката национална недела во период од 11.03.2024 до 17.03.2024 година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Собирот е закажан за ден 12.03.2024 година (вторник) со почеток 12.00 часот во Хотел Карпош Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Согласно член  32, 34, 35, 38, од Статутот на Ракометната Федерација на