Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација го објавуваат поширокиот список на ракометари за M18 EHF EURO

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација го објавуваат поширокиот список на ракометари за M18 EHF EURO

Машката кадетска репрезентција е дел од групата Б на претстојното М18 EHF EURO 2024 кое ќе се оддржи во Подгорица, Црна Гора, во период од 07.08 до 18.08.2024 година.

ПОШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Распоред на натпревари:

  • 07.08.2024 – Франција – Македонија
  • 08.08.2024 – Македонија – Германија
  • 10.08.2024 – Полска – Македонија
Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за