СТРУЧНИОТ ШТАБ И ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА КАДЕТСКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НАУМ ТАНЕСКИ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

СТРУЧНИОТ ШТАБ И ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА КАДЕТСКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НАУМ ТАНЕСКИ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска ракометна репрезентација Наум Танески го објавуваат списокот на повикани ракометари за собир и настап и претстојниот квалификациски турнир за пласман на EHF EURO M18 2024.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Претстојното EHF EURO M18 ќе се оддржи во Црна Гора , а нашата кадетска репрезентација е дел од групата Б заедно со кадетските репрезентации на Косово , Швајцарија и Словачка.

Распоред и термини на оддигрување на натпреварите:

05.01.2024 – Петок

  • 12:00 часот Швајцарија – Косово
  • 15:00 часот Македонија – Словачка

06.01.2024 – Сабота

  • 12:00 часот Словачка – Косово
  • 15:00 часот Македонија – Швајцарија

07.01.2023 – Недела

  • 12:00 часот Швајцарија – Косово
  • 15:00 часот Косово – Македонија

Собирот е закажан на ден 25.12.2023 година (понеделник) со почеток во 09:30 часот во СС Автокоманда.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести