Стручниот штаб и селекторот на женската младинска ракометна репрезентација Дарко Јанев го објавуваат поширокиот список на ракометарки

Стручниот штаб и селекторот на женската младинска ракометна репрезентација Дарко Јанев го објавуваат поширокиот список на ракометарки

Стручниот штаб и селекторот на женската младинска ракометна репрезентација г-дин Дарко Јанев го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојното 24th IHF Women’s Junior World Championship 2024 во Скопје.

ПОШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ

Младинската женска ракометна репрезентација е дел од групата Х заедно со репрезентациите на Ангола, Исланд и САД.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести