Список на повикани ракометарки за собир

Список на повикани ракометарки за собир

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентција на Р. Македонија, Г-дин Симе Симовски, го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за претстојните квалификациски натпревари (прва фаза) за обезбедување пласман за бараж натпревари за СП 2019 Јапонија,  против репрезентациите на Азербејџан, Турција и Исланд.

Список на повикани ракометарки за собир

Собирот е закажан за ден 19.11.2018 (понеделник)  со почеток во 17:00 часот во Спортскиот Центар Борис Трајковски во Скопје.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација