Список на повикани ракометари родени 2002 и помлади за собир и подготовки за учество на меѓународен медитерански шампионат во Атина

Список на повикани ракометари родени 2002 и помлади за собир и подготовки за учество на меѓународен медитерански шампионат во Атина

Ракометна федерација на Македонија го објавува списокот на повикани ракометари во младинска категорија родени 2002 и помлади за собир и подготовки за учество на меѓународен медитерански шампионат во Атина, Грција во период од 16-22.02.2020 година.

На меѓународниот медитерански шампионат ќе настапат 14 репрезентации (Бахреин, Хрватска, Египет, Хрватска, Италија, Кувајт, Мароко, Црна Гора, Романија, Србија, Шпанија, Тунис, Турција и Македонија).

Репрезентациите ќе бидат поделени во две групи по седум репрезентации. Од групите првите четири репрезентации ќе продолжат во четврт-финалето, победниците од четврт-финалните натпревари ќе се пласираат во полу-финале, а поразените репрезентации ќе играат за пласман од 5-то до 8-мо место.

Трите последни репрезентации од двете групи ќе играат за пласман од 9-то до 14-то место. Ждребот на групите ќе се одржи на 16.02 во 21:00 часот.

ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Собирот е закажан за ден 14.02.2020 со почеток во 10.00 часот во СС Автокоманда.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации