Симовски го објави списокот за подготовките за квалификациите за СП

Симовски го објави списокот за подготовките за квалификациите за СП

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави списокот од 25 ракометарки кои ги повика за почеток на подготовките за квалификацискиот турнир за пласман на СП 2017.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Првиот собир на репрезентацијата ќе се одржи во понеделник (21 ноември) со почеток од 09:30 часот во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Македонската женска сениорска репрезентација во периодот од 2 до 4 декември 2016 ќе гостува на Фарски Острови во градот Торшавн, на еден од вкупно четирите квалификациски турнири за СП. Покрај Македонија и домаќинот Фарски Острови, во нашата група се наоѓаат и селекциите на Исланд и Австрија. Најдобропласираните две селекции од групата ќе обезбедат место во баражот за СП 2017 година што ќе се игра во Германија.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како