ноември 18, 2016

Симовски го објави списокот за подготовките за квалификациите за СП

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави списокот од 25 ракометарки кои ги повика за почеток на подготовките за квалификацискиот турнир

Прочитај повеќе