Селекторот Обрван го објави списокот за мечевот со Швајцарија

Селекторот Обрван го објави списокот за мечевот со Швајцарија

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Ивица Обрван го објави списокот на ракометари на кои смета за натпреварот од квалификациите за ЕП 2016 година.

Македонија на крајот на октомври е домаќин на Швајцарија (29.10.), а потоа гостува во Чешка (02.10). Во истата група е уште и Франција, а само најдобрите две репрезентации ќе обезбедат место на завршниот турнир.

ПОШИРОК СПИСОК

ПОТЕСЕН СПИСОК

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација