Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за EHF EURO CUP 2022

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за EHF EURO CUP 2022

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за претстојните натревари со репрезентацијата на Словенија во рамки на ЕХФ неделата за EHF EURO CUP 2022.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

За време на ЕХФ неделата сениорките ќе одираат два натпревари против селекцијата на Словенија од EHF EURO CUP 2022. Натпреварите се закажани за 03.03.2022 (четврток) во Целје, Словенија и 06.03.2022 (недела) во Скопје.

Собирот на репрезентацијата е закажан за ден 28.02.2022 (понеделник) во 12:30 часот во Хотел Александар Палас.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за