Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап на претстојната ЕХФ недела

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап на претстојната ЕХФ недела

Селекторот на сениорската женска репрезентација на Македонија, г-дин Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап на претстојната ЕХФ недела.

Во рамки на ЕХФ неделата сениорките ќе одиграат две контролни средби против селекцијата на Турција во Анкара, натпреварите се предвидени да се одиграат на 02.03 и 04.03.2023 година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани, Женската сениорска национална селекција , во рамки на квалификацискиот циклус Women’s EHF EURO 2024